Ocena użytkowników:  / 0

Portal jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. W przyszłości zostanie wzbogacony o treści przydatne na wszystkich poziomach nauczania. Zawiera informacje z wielu dziedzin nauki i kultury. Jego celem jest inspirowanie do pogłębiania wiedzy oraz wspieranie cennych inicjatyw edukacyjnych w Polsce i w innych krajach.

Portal grupuje wiedzę w następujących kategoriach tematycznych: język polski, języki obce, nauka i technologie, matematyka, historia, geografia, nauka o człowieku, kultura i przyroda. Każda kategoria obejmuje materiały wideo z najciekawszymi seriami edukacyjnymi Telewizji Polskiej. Młodzi internauci znajdą na portalu ekranizacje lektur oraz linki do audiobooków, a już niebawem - interaktywne testy wiedzy, zabawy oraz autorskie filmy i zdjęcia nadsyłane przez internautów.
 

Ocena użytkowników:  / 1

Stowarzyszenie Talent organizuje obóz informatyczno-matematyczny, który odbędzie się w Milówce koło Żywca (woj. śłąnskie) w dniach 22-28.09.2013r.
Udział w obozie jest w pełni sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania „Program pomocy uczniom wybitnie uzdolnionym”.
Uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu na miejsce obozu.
Proces rekrutacji obejmuje nabór do grupy olimpijskiej i do grupy Baltie.
Grupę Baltie będzie prowadził pan Bohumir Soukup, autor Baltie. Uczniowie będą przygotowywani do konkursu Creative Baltie 2013 z finałem w Brnie.
W grupie Baltie może uczestniczyć  20 uczniów z szkól podstawowych (5-6 klasa), gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych.
Rekrutacja na obóz kończy się  18 września!
Kontakt oraz więcej informacji znajdziecie państwo  na www.baltie.pl

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszam do zapoznania się z nowym portalem z oprogramowaniem dla szkół. Na stronie znajdują się ciekawe programy i ćwiczenia interaktywne.  Przez całe wakacje można je testować bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań do dalszych zakupów.

Ocena użytkowników:  / 0

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

Otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy.

Do 14 kwietnia 2013r. można przesyłać zgłoszenia do 12 edycji konkursu. Szczegóły na stronie INTERKLASY

Ocena użytkowników:  / 0

„Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”, to kolejna, już 3 edycja konkursu Edukacji z Panem T.I.K.iem, poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Gimnazjum nr 49 im. S. Starzyńskiego w Warszawie i Polskie Towarzystwo Informatyczne. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować T-shirt (tworząc grafikę, hasło czy też używając symboli) informującą rówieśników jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

Ocena użytkowników:  / 0

Wyniki sondażu on-line, który zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w październiku i listopadzie 2012 r., potwierdzają potrzebę wprowadzania technologii informacyjno-komunikacyjnych do szkół. Sygnalizują ją wszystkie grupy ankietowanych. W ankiecie wypowiedziało się 10 229 osób, w tym 5716 nauczycieli, 1373 rodziców oraz 3140 uczniów i innych zainteresowanych.

Nauczyciele dostrzegają potencjał e-podręczników i możliwość ich pozytywnego wpływu na rozwój i postępy uczniów w nauce. Większość z nich uważa, że e-podręczniki przyczynią się do rozwijania umiejętności twórczego wykorzystania dostępnych źródeł wiedzy, wpłyną na rozwój kreatywności oraz pomogą w rozwinąć umiejętności uczniów.

66 procent rodziców udzielających odpowiedzi chciałoby, żeby e-podręcznik był podstawowym podręcznikiem, z którego będzie korzystało ich dziecko. 26 procent uważa, że zarówno e-podręcznik, jak i tradycyjny podręcznik powinny być równoważnymi pomocami w nauce.

Większość z rodziców oczekuje, że e-podręcznik umożliwi dzieciom interaktywne ćwiczenia i symulacje eksperymentów. Uważają ponadto, że ich dzieci zachęciłyby do korzystania z e-podręczników takie funkcjonalności jak materiały video, gry edukacyjne, materiały audio, cyfrowy zeszyt ćwiczeń, baza testów samosprawdzających. Chcieliby także, żeby e-podręcznik miał dodatkowe funkcje, takie jak śledzenie postępów nauki dziecka (95 procent), gry umożliwiające wspólną zabawę dziecka z rodzicem (59 procent) oraz możliwość śledzenia historii użytkowania e-podręcznika (48 procent).
 Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem dostępnym na stronie: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3971%3Ae-podrczniki-i-cyfrowa-szkoaq-wyniki-ankiety&catid=97%3Aksztacenie-i-kadra-edukacja-informatyczna-i-medialna-default&Itemid=134

Ocena użytkowników:  / 2

5 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce obchody DBI od 2005 roku organizowane są przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).
Tegoroczne hasło przewodnie Dnia Bezpiecznego Internetu – „Serfuję. Respektuję” – ma zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy. Ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i ich praw. Mając na uwadze tegoroczną tematykę DBI młodzi internauci w Polsce zostali zaproszeni do dyskusji oraz nadsyłania zbiorów zasad, jakimi powinni kierować się oni i ich rówieśnicy online. Na tej podstawie opracowany został  „Dekalog cyfrowego obywatela – moje prawa i obowiązki”. Z dokumentem – ważnym głosem młodego pokolenia - można zapoznać się na stronie akcji: www.dbi.pl.

 

Ocena użytkowników:  / 0

Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza młodzież oraz nauczycieli do udziału w konkursie „Moje pr@wa i oboWWWiązki”, nawiązującym do tematu przewodniego Dnia Bezpiecznego Internetu 2013.

Młodzież w wieku 14-18 lat zapraszamy do nagrania filmu pokazującego, jak rozumieją pojęcie praw i obowiązków w Internecie. Film, wykonany indywidualnie bądź grupowo, może mieć dowolną formę (fabuła, animacja, vlog, kolaż); dowolna jest też technika jego nagrania. Nauczyciele mają za zadanie stworzenie scenariusza zajęć poświęconych prawom i obowiązkom internautów.

Nagrodami w konkursie są: tablety multimedialne, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, zestawy głośników komputerowych, odtwarzacze mp4 oraz cyfrowe ramki na zdjęcia.
Szczegóły na stronie: http://www.konkurs.saferinternet.pl/

Ocena użytkowników:  / 0

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz partner merytoryczny odpowiedzialny za opracowanie e-podręczników do przedmiotów ścisłych planują, że prototypy trzech podręczników do matematyki (dla klas IV szkoły podstawowej, klas I gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej) zostaną opracowane już pod koniec sierpnia 2013 r. i już wówczas będą mogły być testowane. W 2014 roku w wersji roboczej pojawią się kolejne e-podręczniki, które również zostaną poddane testom. Wszystkie  e-podręczniki będą darmowe dla uczniów i nauczycieli oraz udostępnienie na zasadach wolnych licencji. Gotowe e-podręczniki trafią do szkół w 2015 roku.

 

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3459%3Atak-jak-planowano-e-podrczniki-bd-gotowe-w-2015-r-a-w-2013-i-w-2014-r-pojawi-si-ich-wersje-testowe-men-ju-teraz-bada-co-o-projekcie-myl-nauczyciele-i-rodzice-&catid=272%3Aministerstwo-komunikaty-i-wyjanienia-men&Itemid=355


 

Ocena użytkowników:  / 0

„Klasosfera” jest nowym na polskim rynku portalem społecznościowo - edukacyjnym skierowanym do nauczycieli, rodziców i uczniów. Jest to unikatowy projekt internetowy stanowiący połączenie portalu społecznościowego dla środowiska szkolnego z zestawem praktycznych narzędzi ułatwiających nauczycielom prowadzenie zajęć.  Użytkownicy portalu mają dostęp do wielu wygodnych i użytecznych narzędzi, które ułatwiają pracę nauczyciela i uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy.Wszystkie narzędzia dostępne są on-line i udostępniane bezpłatnie.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników:  / 8

Generator Testów jest nowoczesną, a jednocześnie niezwykle prostą i szybką aplikacją  do układania testów. Aplikacja zawiera pytania ze wszystkich przedmiotów ponadgimnazjalna. Pytania zgodne są zarówno z poprzednią podstawą programową, jak i obecną. Nad zestawem tysięcy pytań pracowali doświadczeni nauczyciele, którzy przygotowali zróżnicowane pytania otwarte i zamknięte wzbogacone często o materiały ilustracyjne. Pytania można dowolnie zestawiać, zapisywać oraz drukować. Generator Testów umożliwia również wydrukowanie jednego testu przygotowanego dla kilku grup. Wystarczy przygotować test, podać liczbę grup na teście, a generator automatycznie stworzy testy, zmieniając kolejność wybranych pytań. Na końcu testu drukuje się automatycznie klucz odpowiedzi oraz tabela do ustalenia kryteriów oceny.

Czytaj więcej...

loader

CyberPrawo

Free4Edu.info - darmowe programy i pomoce dydaktyczne

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Onet Technowinki