Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

„Klasosfera” jest nowym na polskim rynku portalem społecznościowo - edukacyjnym skierowanym do nauczycieli, rodziców i uczniów. Jest to unikatowy projekt internetowy stanowiący połączenie portalu społecznościowego dla środowiska szkolnego z zestawem praktycznych narzędzi ułatwiających nauczycielom prowadzenie zajęć.  Użytkownicy portalu mają dostęp do wielu wygodnych i użytecznych narzędzi, które ułatwiają pracę nauczyciela i uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy.Wszystkie narzędzia dostępne są on-line i udostępniane bezpłatnie.

Szkoły mogą korzystać z darmowego dziennika elektronicznego z planem lekcji i systemem oceniania oraz sprawdzania frekwencji uczniów. Nauczyciele mają również możliwość tworzenia ogłoszeń i kierowania ich do różnych grup adresatów, lub publikowania ich na stronach poszczególnych klas lub szkoły. Każda szkoła na portalu ma swoją stronę, na której można opublikować dane kontaktowe szkoły oraz informacje o dyrekcji i nauczycielach, a także dodawać wpisy w dziale aktualności oraz załączać niezbędne dokumenty szkolne. „Klasosfera” oferuje również dział czytelni oraz media teki. Czytelnie zawierający ponad 1700 utworów literackich, w tym również tekstów lektur obowiązkowych w ramach szkolnego programu. Utwory można przeczytać bezpośrednio na portalu lub pobrać je na dysk twardy. Natomiast mediateka zawiera dodatkowe materiały edukacyjne dla uczniów oraz nauczycieli: pomoce naukowe, scenariusze lekcji, opracowania, prezentacje, obrazy, pliki audio i wideo. Nad materiałami pracują zaprzyjaźnieni z „Klasosferą” nauczyciele i metodycy, tak aby ich jakość była jak najlepsza. Portal jest w pełni bezpieczny i spełnia wszystkie niezbędne wymogi dotyczące bezpieczeństwa przechowywanych danych. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zarejestrować się wyłącznie na podstawie kodów zapraszających, otrzymywanych w szkole. Wszystkie kody są przechowywane przez administracje szkoły i nie podlegają ujawnieniu. Uprawnienia umożliwiające dodawanie nowych użytkowników do „Klasosfery” mają wyłącznie administratorzy szkół, dlatego nie ma ryzyka pojawienia się wewnątrz portalu osób postronnych. Każdy użytkownik może ograniczyć dostęp do swojej strony profilowej. Zawartość ogólnodostępnych rozdziałów jest kontrolowana przez administratorów portalu - na obecność spamu i materiałów niezgodnych z ustawodawstwem RP lub naruszających regulamin.

Aby zarejestrować szkołe należy wejść na stronę www.klasosfera.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy, klikając na link: "Jak się przyłączyć?".

Onet Technowinki