TABLICA INTERAKTYWNA

391
1251
567624

Dynamiczny rozwój nowych technologii oraz coraz niższe ceny urządzeń sprawiły, że tablica interaktywna na dobre zagościła w szkole. Coraz więcej szkół decyduje się na jej zakup. Jednak, aby była prawidłowo i efektywnie wykorzystana na lekcji, potrzebne jest przygotowanie nauczyciela zarówno techniczne jak i merytoryczne. Niezbędne są również materiały interaktywne, które można wykorzystać w pracy z tablicą. Na rynku dostępne są już płatne materiały tworzone specjalnie do pracy z tablicą interaktywną np. multibooki. Są one opracowywane do konkretnego podręcznika. Brakuje jednak bezpłatnych materiałów, z których nauczyciel w każdej chwili mógłby skorzystać w celu uatrakcyjnienia swojej lekcji.

Zapraszam wszystkich nauczycieli do współpracy nad tworzeniem nowych, interaktywnych materiałów przeznaczonych do pracy z konkretną tablicą interaktywną. Przeszukując Internet, nie znalazłem takiego miejsca, gdzie byłyby dostępne darmowe lekcje do większości używanych w szkole tablic interaktywnych. Proponuję stworzenie Bazy lekcji interaktywnych. Przygotowane lekcje interaktywne mogą zostać przez Państwa opublikowane i udostępnione w bazie dla pozostałych nauczycieli. Stworzone przez nas wszystkich pomoce interaktywne z pewnością okażą się pomocne w przygotowaniu i prowadzeniu ciekawej, nieszablonowej lekcji.

Mam nadzieję, że pomysł z CENTRUM INTERAKTYWNYCH ZASOBÓW EDUKACYJNYCH przypadnie Państwu do gustu i wszyscy będziemy mogli wykorzystywać gotowe lekcje i pomysły innych nauczycieli.

Zapraszam do tworzenia własnych lekcji i umieszczania ich w bazie.

.

Sławomir Górniak

doradca metodyczny nauczycieli techniki i informatyki

Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu